KONST / Litografier / Färglitografi 13128254
nr 1312 8254
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Färglitografi, "Gryning". Signerad, numrerad 336/375. Motivet: 39x48 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 mars 2020
kl 20:16:09
350 kr
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson